محصولات

اطلاعات تماس

1401 45

تریم یا تیپ خودرو چیست؟ بررسی کامل ویژگی های نوع خودرو

 

اگر به لیست قیمت خودروهای داخلی و خارجی دقت کنید، متوجه می شوید که یک مدل خودرو چندین قیمت متفاوت دارد. دلیل این تفاوت ها تنوع در تریم یا نوع خودرو است که در بین خودروهای خارجی بسیار بیشتر است.

شرکت های خودروسازی دست مشتری را برای انتخاب خودروی مورد نظر خود باز می گذارند، به همین دلیل چندین نوع از یک محصول را روانه بازار می کنند که هر کدام ویژگی های متفاوتی دارند.

دلیل استفاده شرکت های خودروسازی از تریم خودرو

هنگامی که خودروها با تریم های مختلف به بازار عرضه می شوند، مشتریان بهتر می توانند تفاوت خودروها را درک کنند. مقایسه یکی از مهمترین مواردی است که خریداران می توانند هنگام انتخاب خودرو داشته باشند. ارائه تریم های خودرو، خودروساز را برای تصرف بخش های مختلف بازار باز می گذارد. به این ترتیب سلیقه های مختلف در نظر گرفته شده و تولیدکنندگان فروش بیشتری خواهند داشت. برای مثال مردم اروپا طرفدار خودروهایی هستند که آلایندگی کمتری دارند یا مردم آمریکای شمالی علاقه زیادی به خودروهای بزرگ و جادار دارند. با ارائه تریم خودرو این موارد بهتر مشخص می شود.

9824

 

نوع ماشین یا تریم ماشین چیست؟

تریم خودرو یا نوع خودرو نسخه های مختلف یک مدل خودرو هستند. شرکت های خودروسازی هر یک از خودروهای تولید شده را با تریم های متعددی تولید می کنند که هر کدام دارای آپشن ها، تجهیزات و مشخصات موتور متفاوتی هستند.

از تریم ها از مدل پایه و ساده که حداقل شرایط را دارد شروع می شود و به تریم ها یا انواع بالاتری می رسد که امکانات و آپشن های بیشماری دارند. با عرضه تریم خودرو در انواع مختلف، هر نسخه را به راحتی می توان شناسایی کرد.

انواع خودرو

هر شرکت خودروسازی می تواند یک محصول را در چندین نسخه مختلف تولید کند. این موضوع کاملا به عهده خودروساز است. در برخی از شرکت ها به خصوص شرکت های داخلی ممکن است یک خودرو تنها در یک نسخه به بازار عرضه شود، اما این امر در شرکت های خارجی بسیار کمتر دیده می شود و این شرکت ها محصولات خود را در 1 تا 6 تیپ به بازار عرضه می کنند. از چراغ گرفته تا روکش صندلی و ترمز، در مدل های مختلف متفاوت است. جدا از ظاهر، تفاوت موتور را نیز می توان دید. حجم موتور، توربو شارژ و نوع سوخت خودرو از جمله تفاوت های مهم در موتور است.

badge buying907444

 

ضعف موتور و پایین بودن امکانات در مدل های پایه امری عادی است و استفاده از موتور قوی با امکانات بهتر در مدل های بالا امری قابل پیش بینی است. به عنوان مثال خودروی پژو 206 در داخل کشور تولید و در تیپ های مختلف به فروش می رسد که شرایط تیپ 2 و تیپ 6 کاملا با یکدیگر متفاوت است و فقط ظاهر خودرو مشابه است. به بالاترین تریم خودرو فول آپشن نیز می گویند که قیمت بالاتری نسبت به انواع پایین دارد. توجه داشته باشید که تعیین نوع خودرو در شرکت های مختلف متفاوت است.

به عنوان مثال، یکی از محصولات ساده بنز ممکن است به مراتب بهتر از محصولات آپشن سایر شرکت ها باشد. بنابراین قبل از خرید حتماً شرایط نوع خودروی مورد نظر را بررسی کنید.

نحوه نام گذاری تریم خودرو

شرکت‌های خودروسازی یک سری استانداردها را برای نام‌گذاری تریم خودروی خود انتخاب می‌کنند، اما معمولاً یک سری از نام‌ها توسط اکثر خودروسازان مشترک است که از دو حرف لاتین استفاده می‌کند. این حروف LX، LS یا EX هستند که در اکثر خودروهای تولید شده در شرکت های شرق آسیا مانند تویوتا، هیوندای و کیا موتورز دیده می شود. در روش های دیگر از نام های مختلفی مانند Sport، Limited و در روش سوم از حروف و اعداد برای نام گذاری و تعیین تریم استفاده می شود. شما می توانید چیزی شبیه به این را در نام های مزدا ببینید.

نام گذاری در شرکت‌های آمریکایی کمی متفاوت است شرکت‌های دیگر دنبال می‌شود. در این نام گذاری‌ها که بیشتر مختص اتومبیل‌های پر قدرت هستند از حروف استفاده می‌شود. به عنوان مثال پسوند SS برای خودورهای شورولت و GT برای خودروهای فورد موستانگ به کار برده می‌شود.

امکانات موجود در انواع تریم خودرو

در نسخه های پایینی آینه های ساده، روکش صندلی معمولی، سیستم صوتی معمولی بدون نمایشگر، شیشه های دستی، ترمز کاپ عقب، شیشه های ساده، دنده معمولی و … دارید که حالا در تریم بالاتر خودرو این امکانات بهتر است. یعنی آینه بغل برقی بخاری، دنده اتوماتیک، مولتی مدیا نمایشگر، ترمز دیسکی عقب، تهویه مطبوع اتوماتیک، رینگ اسپرت، روکش صندلی چرمی و … دیده می شود.

 

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian