16
آگوست

تاریخچه ای مختصر از برند چری (بخش اول)

محصولات اصلی چری خودروهای سواری ، مینی بوس و SUV (شاسی بلند) است. این شرکت خودروهای مسافربری را با برند چری و وسایل نقلیه تجاری تحت برند Karry به فروش می رساند. چری دهمین خودروساز مستقر در چین است که تا سال 2012 (حدود 590،000 دستگاه) اندازه گیری شده است. چری تولید اتومبیل را در سال 1999 و صادرات آنها از چین در سال 2001 آغاز کرد. این کشور از سال 2003 تاکنون بزرگترین صادرکننده اتومبیل مسافری در چین بوده و در سال 2011 حدود 25٪ از کل تولید خود را صادر کرده است. این شرکت یک سرمایه گذاری 50/50 مشترک با Kenon Holdings ، Qoros ، که در سال 2007 تشکیل شد ، فعالیت می کند و طیف وسیعی از خودروهای پریمیوم را در بازارهای نوظهور به فروش می رساند. در سال 2012 ، شرکت جگوار لندرور یک سرمایه گذاری 50/50  با نام چری جگوار لندرور را برای تولید خودروهای جگوار و لندرور در چین با چری تشکیل داد. این مرکز دارای دو مرکز تحقیق و توسعه داخلی است و حدود 7٪ از کل درآمد خود را برای توسعه محصول سرمایه گذاری می کند. چری دارای چندین مرکز مونتاژ و تجهیزات تولید قطعات در سرزمین اصلی چین است.

وسایل نقلیه آن در حدود 15 کشور دیگر مونتاژ می شود – در اصل در کارخانه هایی که متعلق به شرکتی نیستند که از کیت های کاملاً ضعیف یا نیمه کامل استفاده می کنند.

اتومبیل QQ آن ، که شناخته شده ترین مدل چری محسوب می شود ، یک برند فرعی را در نوع خود ایجاد کرد. QQ6  و QQme دو اتومبیل دیگر هستند که توسط این شرکت تولید شده است.