محصولات

اطلاعات تماس

2023020801 01 e1676376165656

«بریجستون» تست تایرهای بدون باد را آغاز کرد

 

یک خودرو الکتریکی بسیار جمع‌وجور که توسط کمپانی ایدمیتسو در کارخانه چیبا در ژاپن تولید شده است، به تایرهای نسل بعدی بریجستون تحت‌عنوان Air Free Concept مجهز خواهد شد. همان‌طور که از نام آن پیداست، Air Free Concept به هوا نیاز ندارد، بنابراین از پنچری جلوگیری می‌کند.

به این ترتیب دیگر نیازی به برخی نگهداری‌های ویژه تایر مانند مدیریت فشار هوا با پشتیبانی از بار توسط پره‌هایی با شکل خاص در کناره لاستیک نیست. برای بهبود پایداری، می‌توان ناحیه لاستیک را که با سطح محرکه تماس پیدا می‌کند، دوباره روکش کرد. البته برای کمک به استفاده کارآمد از منابع و تحقق اقتصاد دوار، بریجستون؛ رزین قطعات پره‌های تجدیدپذیر را نیز بازیافت خواهد کرد.

آزمایش‌های اولیه برای استفاده عملی در فوریه 2023 آغاز شده‌اند. در آینده این دو شرکت قصد دارند با توسعه دقیق‌تر این کانسپت بدون هوا را با هدف تجهیز یک خودرو الکتریکی فوق‌العاده فشرده (که ایدمیتسو در توسعه آن مشارکت دارد) مورد استفاده قرار دهند.

img indexNav 09 mm

آکیرا اوئیشی، مدیر کل دفتر استراتژی حمل‌ونقل ایدمیتسو کوسان گفت: «هدف ایدمیتسو دستیابی به چشم‌انداز 2050 خود مبنی‌بر شکل دادن به نوآوری است. البته این موضوع در برنامه مدیریت میان‌مدت اعلام‌شده این کمپانی در نوامبر 2022 بیان شد و بر مبنای آن مسئولیت خود را برای حمایت از مردم و حفاظت از محیط‌زیست انجام خواهد داد و راه‌حل‌های بازیافت‌محور منابع یکی از این روش‌هاست.»

اوئیشی ادامه داد: «بر این باوریم کانسپت بدون هوا که توسط بریجستون توسعه یافته، سازگاری خوبی با محیط‌زیست دارد.

bridgestone air free bicycle tires designboom

علاوه‌بر این، لاستیک‌های بدون پنچری به کاهش خطر توقف خودرو کمک می‌کنند و انتظار می‌رود خواسته مشتریان در این بخش را بهبود بخشند. در آینده، به طور مشترک این آزمایش را با هدف نصب روی خودروهای الکتریکی فوق‌فشرده که اکنون در حال توسعه هستند، انجام خواهیم داد.»

تاکاهیرو کاواهارا، مدیرکل بخش توسعه راه‌حل و مهندسی دیجیتال بریجستون نیز توضیح داد: «بسیار خوشحالیم از اینکه می‌توانیم آزمایش اولیه را با ایدمیتسو شروع کنیم، شرکتی که هدف آنها تبدیل شدن به یک کسب‌وکار با راه‌حل‌های پیشرفته با استفاده از گزینه‌های حمل‌ونقل نسل بعدی است. این همکاری گامی در جهت کاربرد عملی کانسپت Air Free Concept به‌شمار می‌رود.»

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian