10
مارس

بررسی خودرو چری تیگو5

بررسی خودرو چری تیگو5

 

 

این خودرو در نوامبر ۲۰۱۳ و در نمایشگاه خودروی گوانگژو ۲۰۱۳ معرفی شد.  این خودرو مجهز به یک پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری است که با گیربکس ۷ سرعته سی‌وی‌تی جفت می‌شود. از این شاسی‌بلند لوکس نمی‌توان انتظار شتاب اولیه آنچنانی داشت، اما در دور بالا و شتاب ثانویه راننده را ناامید نمی‌کند. گیربکس سی‌وی‌تی در حالت تعویض دستی هماهنگی بهتری با پیشرانه دارد و در این حالت اگر دنده را سبک نکنید، دور موتور روی محدوده رد لاین نگه داشته می‌شود تا از حداکثر قدرت ۱۳۹ اسب بخاری پیشرانه استفاده کنید.

مشخصات فنی

موتور                            ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه

حجم موتور                      ۱۹۷۱سی سی

حداکثر قدرت                        ۱۳۹ اسب بخار در ۵۷۵۰ دور در دقیقه

حداکثر گشتاور                     ۱۸۲ نیوتن متر در ۴۳۰۰ دور در دقیقه

جعبه دنده                           CVT   با ۷ دنده در حالت دستی

شتاب ۰ تا ۱۰۰                    ۱۳ ثانیه

حداکثر سرعت                     ۱۶۵ کیلومتر در ساعت

وزن                                   ۱۵۳۷ کیلوگرم

اندازه (میلیمتر)                    ۴۵۰۶ طول – ۱۸۴۱ عرض – ۱۷۴۰ ارتفاع

فاصله بین دو محور              ۲۶۱۰ میلیمتر

در ایران این خودرو در چهار تیپ مختلف عرضه شده است. یک تیپ با جعبه دنده ی 5 سرعته دستی و سه تیپ Luxury، Comfortable و Excellent در مدل اتوماتیک ، انواع تیپ های تولید شده برای این خودرو هستند.

تیگو 5 دارای سیستم ترمز EBD و ABS است و از سیستم TCS نیز برای جلوگیری از هرزگردی خودرو بهره می‌برد. اما تیگو 5 مجهز به سیستم HBD بوده که در صورت عملکرد سیستم ترمز معمولی، سیستم ترمز ثانویه عملکرد سیستم ترمز را به عهده گرفته و قادر به ایجاد نیروی ترمز مطلوب جهت کاهش سرعت می‌باشد. همچنین سیستم HHC نیز به راننده کمک می‌کند تا زمانیکه در یک سراشیبی متوقف بوده و قصد دارد به سمت بالا شروع به حرکت نماید، از حرکت رو به عقب خودرو جلوگیری کند.