11
آوریل

بررسی خودرو چری آریزو7

بررسی خودرو چری آریزو 7

 

چری آریزو 7 یکی از سدان های محبوب در کشورچین است. خودرویی که دارای جلو پنجره جدید گسترده با چراغ های به روز شده است. آریزو 7 در سال 2017 در کشور امارات با قیمت 43.900 دلار به فروش رسید.

چری آریزو 7 یک سطح بالاتر از چری آریزو 5 قرار دارد و به همین دلیل نمی‌توان المان‌های اسپرت را در آن دید و این خودرو از ظاهری آرام و متین برخوردار است.

در طراحی، این خودرو بهبود یافته است و در سطح مورد انتظار با توجه به قیمت و کلاس خود است.

نمایشگر داخل خودرو به خوبی نیازهای چند رسانه ای شما را برآورده می کند. دریچه های هوای خروجی طراحی جدیدی نسبت به سایر مدل های چینی دارد.

 

ابعاد و اندازه چری آریزو 7

همکاری چری با شرکای اروپایی برای توسعه چری آریزو 7 با موفقیت نسبی همراه بوده و محصولی از این شرکت ارایه شده که قدرت رقابت با سدان‌های همسن و سال اروپایی را دارد. ابعاد چری آریزو 7 به ترتیب 4652 ، 1825 و 1483 میلی متر است و وزن خالص خودرو نیز برابر با 1350 کیلوگرم می‌باشد که با نصب تجهیزات اساسی به 1425 کیلوگرم خواهد رسید. با وجود بهبودهای صورت گرفته در طراحی خودروهای جدید چری، مشکل عدم تناسب قدرت با وزن خودرو همچنان در چری آریزو 7 پابرجاست و همانند چری آریزو 5 این خودرو بیش از حد سنگین شده است.

 

پیشرانه و قوای فنی چری آریزو 7

برای سدان سایز متوسط چری از یک موتور تنفس طبیعی 1.6 لیتری با کد ACTECO-SQRE4G16 استفاده شده که 126 اسب‌بخار قدرت و 160 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. این پیشرانه به سیستم زمان‌بندی متغیر سوپاپ‌ها مجهز است و در دو نوع GDi و MPi بسته به بازار در نظر گرفته شده به تولید می‌رسد. گیربکس در نظر گرفته شده نیز 5 سرعته دستی یا اتوماتیک CVT‌ است که قدرت را به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند. مصرف سوخت ترکیبی خودرو نیز به 7.5 لیتر در هر صدکیلومتر می‌رسد و می‌توان با چری آریزو 7 به حداکثر سرعت 180 کیلومتر در ساعت دست یافت که البته با افزایش مصرف سوخت به بیش از 8 لیتر در هر صد کیلومتر همراه خواهد بود.

 

طراحی داخل خودرو

طراحی فضای کابین نیز از سبک جدید چری پیروی می کند. مانیتور ایستاده 10.25 اینچی سیستم مولتی مدیا روی کنسول سبک خاص محصولات ب ام و را تداعی می کند. قسمت شیبدار کنسول جلو نیز که شامل یک مانیتور 8 اینچی مربوط به سیستم تهویه می شود، مشابه نمونه موجود در محصولات جدید رنج روور است. در حقیقت چری در طراحی کابین این خودرو از برترین طرح های صنعت خودروسازی الهام گرفته و نتیجه کار یک ترکیب ساده، جذاب و لوکس شده است.

فرم جدید دسته دنده هم در نوع خود جالب بوده و در کنار فرمان D کات، حال و هوای یک کراس اوور اسپرت را تداعی می کند. صفحه پشت آمپر نیز به سیاق گذشته کاملا دیجیتالی بوده تا حس کنید با یک خودروی کاملا مدرن طرف هستید.