محصولات

اطلاعات تماس

Necessary items in the car when traveling

با ماشین بدون این وسایل سفر نکنید

 

هر سفر با ماشین یک تجربه جدید و یک ماجراجویی است، مهم نیست چقدر طول بکشد. می خواهد از درب ورودی شما تا شهرهای کوچک دور و دراز باشد یا روزها و هزاران کیلومتر طول بکشد. برای داشتن یک سفر خوب و لذت بردن از یک ماجراجویی جدید، باید برنامه ریزی کنید.

قبل از سفر باید فهرستی از مواردی که خود و همسفرانتان نیاز دارند تهیه کنید تا سفری راحت و بی دغدغه داشته باشید. البته باید لیستی از ابزار و وسایل لازم برای ماشین هم بنویسید تا ماشین هم مثل شما آماده سفر باشد.

برخی از وسایل مورد نیاز برای سفر برای استفاده روزمره هستند و برخی از ابزارها در شرایط خاص برای حل مشکلات و غلبه بر موانع سفر مفید هستند.

 

جعبه ابزار

اولین چیزی که در هر ماشینی باید وجود داشته باشد جعبه ابزار است، اما حمل جعبه ابزار فقط برای مسافرت نیست و وسایل ضروری در ماشین بیشتر اوقات استفاده می شود. بهتر است در جعبه ابزار ماشین پیچ گوشتی، آچار چرخ، چسب و … باشد.

زنجیر

با شروع فصل سرما و بارندگی از حمل زنجیر غافل نشوید. زیرا با توجه به تغییرات جوی و بارانی بودن جاده های کوهستانی و احتمال وقوع سیل، بهتر است از اتفاقات ناگوار قبل از وقوع جلوگیری شود. بنابراین توصیه می شود در فصل بارندگی زنجیر مناسب خودرو همراه داشته باشید.

لاستیک زاپاس

چرخ‌ها ستون خودرو هستند و پنجر شدن آنها مانع از حرکت خودرو می‌شود. همچنین تعمیرگاه همیشه در دسترس نیست و همراه داشتن لاستیک زاپاس در مواقعی که خودرو پنچر می‌شود، حلال مشکل است.

لباس گرم و پتو

اطمینان به بخاری خودرو کافی نیست و بهتر است پتو و لباس گرم به همراه داشته باشید تا در صورتی که مجبور شدید در جاده بمانید، سرما اذیتتان نکند.

things to carry on a road trip

 

آب و خوراکی

هرگز بدون به همراه داشتن آب و خوراکی‌های ضروری سفر نکنید. چرا که اگر اتفاقی بیفتد و مجبور به توقف در جاده و دور از شهر و روستا شوید، تا پیش از رسیدن نیروی امدادی یا کمک غذایی برای رفع گرسنگی و آبی برای رفع تشنگی داشته باشید.

درزگیر و کمپرسور باد

بعضی وقت‌ها لازم نیست که لاستیک خودروتان را عوض کنید، بلکه فقط باید درزهای لاستیک را بپوشانید تا به آپاراتی برسید. برای این کار درزگیر و کمپرسور باد نیاز دارید. برای استفاده از کمپرسور باد نیازی به برق شهری نیست و با برق خودرو کار می‌کند.

فشارسنج تایر

با استفاده از این وسیله کاربردی و ارزان می‌توانید به راحتی باد تایرها را تنظیم کنید. دمای محیط روی باد لاستیک خودرو تاثیر می‌گذارد و گاهی ممکن است سبب ترکیدن آن شود. با فشار سنج تایر می‌توانید باد لاستیک‌ها را در حالت استاندارد قرار دهید.

چسب نواری

آچار فرانسه و همه فن حریف دنیای چسب‌ها. تقریبا برای هر کاری می‌توانید از چسب نواری استفاده کنید، از آب‌بندی لوله گرفته تا چسباندن کاغذ. پس در جعبه ابزارتان یک یا دو رول چسب نواری داشته باشید.

کابل اتصال باتری

در راه ماندن همیشه تقصیر پنچری و کم‌بادی لاستیک‌ها نیست. بلکه می‌تواند اشکال از موتور و باتری باشد. کابل اتصال باتری می‌تواند شوکی به باتری وارد کند و باعث روشن شدن موتور شود.

کپسول آتش ‌نشانی

برای حفظ ایمنی خود، سرنشینان و خودرویتان لازم است که همیشه یک کپسول آتش‌نشانی کوچک، همراهتان داشته باشید تا در صورت لزوم بتوانید سریع آتش را خاموش کنید.

تابلوی علامت خطر

همیشه یادتان باشد که حادثه هیچ وقت خبر نمی‌کند و ممکن است خودرویتان وسط راه به دلایلی خاموش شود و در جاده بمانید و منتظر کمک باشید. تابلوی علامت خطر به سایر رانندگان اعلام می‌کند که دچار مشکل شده‌اید و احتمالا یکی از آنها برای کمک به شما می‌آید.

خودکار و دفتر

همیشه یک یا چند خودکار و یک دفترچه کوچک یادداشت در جعبه داشبرد خودرو داشته باشید تا هر چیزی را که می‌خواهید بنویسید.

نقشه کاغذی

با وجود اینکه انواع و اقسام برنامه‌های مسیریابی را می‌توان روی تلفن‌های همراه هوشمند نصب کرد و به راحتی به مقصد رسید اما اگر اینترنت قطع شود یا شارژ گوشی‌تان تمام شود، چکار می‌کنید؟ به همین دلیل همیشه نقشه کاغذی کشور و منطقه‌ای را که در آن زندگی می‌کنید یا می‌خواهید به آن مسافرت کنید، در خودرو داشته باشید.

چراغ قوه و باتری اضافه

همراه داشتن چراغ قوه و باتری اضافه به شما این امکان را می‌دهد که همیشه روشنایی لازم را در اختیار داشته باشید.

زیرانداز

اگر سفرتان خیلی طولانی است یا قصد دارید به دل طبیعت بروید، بهتر است که زیرانداز مناسبی در صندوق عقب خودرو داشته باشید تا برای رفع خستگی و خوردن غذا بتوانید از آن استفاده کنید.

مایع ضدعفونی و پاک کننده

چند سالی است که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده و الان همه مردم عادت کرده‌اند که همیشه به دست‌هایشان مایع ضدعفونی‌کننده بزنند و ظرف و ظروفشان را با دقت بیشتری بشویند. همراه داشتن مایع ضدعفونی و پاک‌کننده قبل از خوردن غذا یا بعد از تعمیر ماشین و عوض کردن لاستیک، دست‌هایتان را تمیز می‌کند.

آب

آب مایع و مایه حیات و زندگی‌بخش است، هم برای راننده و سرنشینان و هم برای خودرو. بنابراین داشتن یک یا چند بطری آب در طول سفر لازم می‌شود.

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian