Skip to content Skip to footer

با برندگان خودرو، کامیون و شاسی بلند سال 2023 آمریکای شمالی آشنا شوید

 

شش گزینه از نه فینالیست امسال خودروهای الکتریکی بودند.

جوایز خودروی سال آمریکای شمالی، یا به اختصار «NACTOY»، از سال 1994 در نمایشگاه بین‌المللی خودرو دیترویت در ژانویه 1994 برگزار شد.

این رقابت به این صورت است: یک هیئت متشکل از 50 روزنامه‌نگار خودرو از آمریکای شمالی به برندگان بهترین خودرو، بهترین پیکاپ و بهترین وسیله نقلیه اسپرت رأی می‌دهند. برندگان سال گذشته به ترتیب هوندا سیویک (Honda Civic) ، فورد ماوریک (Ford Maverick) و فورد برونکو (Ford Bronco) بودند.

خودروی سال آمریکای شمالی: Acura Integra

آکورا نام اینتگرا را با ظاهری مجلل تر از هوندا سیویک Si احیا کرد.

از نظر فنی می توان آن را دومین برد متوالی برای سیویک نسل یازدهم نامید. این خودرو از سدان الکتریکی جنسیس G80 و Z جدید که نیسان برای رسیدن به مشتریان با مشکل مواجه شده است، پیشی می گیرد. قیمت پایه 30800 دلاری و گیربکس 6 سرعته دستی شاخص هایی بود که نظر هیئت داوران را به خود جلب کرد و توانست نظر آنها را جلب کند. در پایان سال جاری مدل اسپرت این خودرو با نام Acura Integra Type S باعث بهبود عملکرد این خودرو خواهد شد.

کامیون سال آمریکای شمالی: فورد F-150 لایتنینگ

عنوان بهترین پیکاپ تراک 2023 در آمریکای شمالی به فورد F-150 لایتنینگ رسید که برای پیکاپ برقی فورد کسب این عنوان تعجب آور نیست.

فورد F-150 لایتنینگ، موفق شد شورولت سیلورادو ۱۵۰۰ ZR2 و لردزاتون اندورنس را از دور خارج کند. سیلورادو پیکاپ خوبی است اما نه به اندازه لایتنینگ و نمی‌تواند چیز جدیدی را به این کلاس اضافه کند.

فورد با طراحی و تولید لایتنینگ ثابت کرد که وانت و پیکاپ با موتورهای برقی هم قابل استفاده است چرا که جدا از مشخصات فنی از نظر ظاهری و بدنه تفاوت چندانی با مدل بنزینی ندارد. فورد F-150 لایتنینگ دارای 580 اسب بخار قدرت و برد 515 کیلومتر با بسته باتری بزرگ است.

شاسی بلند آمریکای شمالی: کیا EV6

هر سه فینالیست برای SUV خودروهای الکتریکی بودند. کیا EV6 – یکی از گزینه هایی که در لیست بهترین خودروهای ما قرار دارد – پسر عموی فوق‌العاده خود یعنی جنسیس GV60 و اولین تلاش الکتریکی کادیلاک، Lyriq را شکست داد. قوی ترین مدل این خودرو کیا EV6 GT  که 576 اسب بخار قدرت دارد و شتاب 0 تا 100 آن در 3.6 ثانیه است. پیش از این، کیا EV6 برنده جایزه خودروی سال اروپا در سال 2022 شده بود.

 

Leave a comment

0.0/5