محصولات

اطلاعات تماس

ezgif 3 a511ccbc2000

ایمنی و نگهداری خودروهای برقی

 

به جز خودروهایی مانند خودروهای برقی کم سرعت، خودروهای الکتریکی فروخته شده در ایالات متحده از استانداردهای ایمنی مشابهی با سایر خودروهای سواری برخوردار هستند.

علاوه بر این، بسته‌های باتری EV باید در یک پوسته مهر و موم شده قرار گیرند و همچنین بتوانند شرایط آزمایش مربوط به شارژ بیش از حد، دمای شدید، آتش‌سوزی، تصادفات، غوطه‌ور شدن در آب، لرزش‌ها و اتصال کوتاه را در هر DOE انجام دهند. خودروهای الکتریکی همچنین باید از “خطوط ولتاژ بالا عایق بندی شده” استفاده کنند و بتوانند سیستم های الکتریکی خود را در صورت تصادف یا اتصال کوتاه غیرفعال کنند.

january 2022 saxony leipzig four vehicles54

 

آتش سوزی های خودروهای برقی مرتبط با باتری اغلب سرفصل ها را به خود اختصاص می دهد، زیرا مبارزه با آنها سخت تر است. با این حال، احتمال آتش گرفتن خودروی الکتریکی بسیار کمتر از خودرویی با موتور احتراق داخلی است. نگهداری از خودروی برقی یک امر نسبتاً ساده است. مالکان باید مراقب مایعات (خنک کننده، شست و شوی شیشه جلو)، لاستیک ها، و لنت ترمز و روتور باشند، اگرچه موارد دوم باید بیشتر از خودروهای دارای موتور احتراق داخلی دوام داشته باشند زیرا عملکرد ترمز احیا کننده خودروهای الکتریکی کمتر است.

چرخه های شارژ باتری

اگرچه مطمئناً بی سابقه نیست، اما بیشتر رانندگان خودروی خود را تا زمانی که سوخت آن به طور کامل تمام نشود رانندگی نمی کنند. همین امر در مورد خودروهای الکتریکی نیز صدق می کند. مالکان ممکن است وسیله نقلیه خود را در حالت شارژ بسیار کم برانند، اما اکثر آنها احتمالاً از تخلیه کامل بسته باتری اجتناب می کنند.

با توجه به سهولت اتصال به برق در خانه، این امکان وجود دارد که حتی تعداد کمتری از رانندگان خودروهای برقی بسته باتری وسیله نقلیه خود را به طور کامل تخلیه کنند.

چگونه شارژ بر طول عمر باتری خودروهای برقی تاثیر می گذارد

با این حال، شارژ در خانه سریع‌ترین راه برای افزایش وضعیت شارژ EV نیست (اگرچه ماهیت چرخه‌های شارژ EV، که اغلب در دوره‌های طولانی مانند یک شب اتفاق می‌افتد، به این معنی است که سرعت پایین‌تر شارژ در خانه به ندرت بروز می‌کند.)

برای مواقعی که نیاز به شارژ سریع است، شارژرهای سریع گزینه مناسبی هستند. با این وجود، این شارژرهای گران قیمت اما راحت تمایل دارند باتری‌های لیتیوم یونی را با سرعت بیشتری نسبت به گزینه‌های شارژ کمتر تخریب کنند. به همین ترتیب، بهتر است از شارژ باتری خودروهای برقی با ظرفیت کامل خودداری کنید یا اجازه دهید به طور کامل تخلیه شود. بسیاری از خودروهای الکتریکی دارای تنظیماتی برای تنظیم حداکثر سطح شارژ هستند، به طوری که بسیاری از خودروسازان به رانندگان توصیه می‌کنند بسته را برای استفاده معمولی روزانه تا 85 یا 90 درصد ظرفیت شارژ کنند.

tesla model 3 sedans royalty free image 654

سیستم های مدیریت حرارتی باتری

یک سیستم مدیریت حرارتی فعال کلید حفظ بسته باتری لیتیوم یونی خودروهای الکتریکی در بهترین عملکرد است. باتری‌های لیتیوم یونی دارای محدوده عملیاتی بهینه بین 50 تا 86 درجه فارنهایت هستند، محدوده دمایی که اکثر خودروهای الکتریکی مدرن سعی می‌کنند بسته‌های باتری خود را از طریق مدار سرمایش / گرمایش حفظ کنند. مانند گرم کردن و خنک کردن فضای داخلی خودرو، گرم کردن و خنک کردن بسته باتری خودروهای الکتریکی انرژی را می سوزاند. به این ترتیب، انتظار داشته باشید که هنگام رانندگی در دماهای شدید، محدوده رانندگی کلی تا حدودی آسیب ببیند.

حداقل با وجود این سیستم‌ها، بسته‌های باتری EV نسبت به دماهای شدید کمتر احتمال دارد که با سرعتی بسیار بیشتر از بین بروند. حقیقت این است که باتری های EV امروزی به ناچار در آینده نیاز به تعویض خواهند داشت. خوشبختانه، بسته‌های باتری مدرن EV باید تقریباً در دهه اول استفاده بدون مشکل و احتمالاً طولانی‌تر ثابت شوند.

تا زمانی که خودروهای برقی امروزی به بسته باتری جایگزین نیاز داشته باشند، به احتمال زیاد هزینه های ساخت و مواد بسیار کمتر از امروز خواهد بود. ما نمی گوییم که تعویض بسته باتری لیتیوم یون خودروی الکتریکی شما در یک دهه آینده ارزان خواهد بود، اما شرط می بندیم که انجام این کار بسیار مقرون به صرفه تر از امروز است.

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian