محصولات

اطلاعات تماس

23dt037 018 151552

اندازه گیری قطعات BENZ، MAN و ZF در منفی 30 درجه!

 

خودروهای تجاری در سرتاسر جهان قبل از رسیدن به دست مصرف کنندگان نهایی آزمایشات زیادی را پشت سر می گذارند و باید در این آزمایش ها موفق به کسب نتایج مثبت شوند. از آنجایی که این خودروها باید ایمنی بالایی را برای سرنشینان خود فراهم کنند، حساسیت بیشتری دارند و باید تحت آزمایش های مختلفی قرار گیرند. یکی از تست هایی که تقریبا توسط خودروسازان تجاری در سراسر دنیا انجام می شود، تست سرد یا تست زمستانی است. با کاهش دما، توانایی بسیاری از خودروها و کامیون ها برای کار ایمن و روان کاهش می یابد. برای جلوگیری از این امر، تولیدکنندگان خودرو اغلب به مراکز تست زمستانی و شرکت‌های تست کیفیت مراجعه می‌کنند تا دوام و قابلیت رانندگی محصولات خود را در جاده‌های یخی، در برف و در دمای زیر صفر بررسی کنند.

همکاری خودروسازان جهانی و آزمایشگاه های بزرگ

هنگام توسعه فناوری‌های وسایل نقلیه تجاری که در جاده‌های عمومی و محوطه‌های حمل و نقل در سراسر جهان استفاده می‌شوند، مهم است که همه چیز به طور کامل از نظر قابلیت استفاده و ایمنی آزمایش شود. توسعه این راه حل ها بدون مهندسین دقیق و آزمایش های روشمند امکان پذیر نخواهد بود.

انجام مانورهای آزمایشی که تمام جنبه‌های یک فناوری جدید و طیف گسترده‌ای از شرایط عملیاتی را پوشش می‌دهد برای بررسی هوشمند وسایل نقلیه تجاری حیاتی است. بنابراین انجام فعالیت های آزمایشی در شرایط سرمای شدید ضروری است. بررسی وضعیت خودروهای تجاری و عملکرد آنها در آب و هوای مختلف به ویژه در هوای سرد توسط بسیاری از شرکت ها انجام می شود. این عملیات عموماً یا توسط خودروسازان انجام می شود یا خودروسازان محصولات خود را به آزمایشگاه های بزرگ می سپارند. نتایج این تست قطعا به خودروسازان کمک می کند تا کیفیت محصولات خود را افزایش دهند و محصولی مناسب برای هر آب و هوایی تولید کنند.

W Winter testing 2021 truck og sharing image

تست زمستانی ZF در هوای منفی 30 درجه

یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌هایی که هر ساله کار تست زمستانی قوای محرکه خود را انجام می‌دهد، شرکت ZF آلمان است. این شرکت مدعی است که یخ و دمای کمتر از منفی 30درجه سانتیگراد شرایط ایده‌آلی برای آزمایش زمستانی برای اثبات محصولات این شرکت در شرایط سخت است. در همین راستا، هر زمستان بیش از 100 مهندس تست خودرو تجاری راه خود را به دایره قطب شمال در فنلاند و یک تیم هم خود را به شبه‌جزیره‌ای در میشیگان در قطب جنوب می‌رسانند تا به گفته ZF، محصولات این شرکت را در شرایط بسیار سرد بسنجند. در این مسیرها که با سطوح یخی و کم‌اصطکاک پوشانده شده‌اند، رانندگان تست می‌توانند نحوه عملکرد سیستم‌ها را در مواجهه با این شرایط سخت ببینند؛ به‌خصوص در شرایط سرد و روی سطوح بسیار لغزنده. شرکت زد.‌اف با انجام این تست‌ها، راه‌حل‌هایی را در بالاترین سطوح ارائه می‌دهد تا از ایمنی خودروها در هر شرایطی اطمینان حاصل کند. راه‌حل‌های به دست آمده از این تست‌ها، در کارخانه‌های بزرگ صنعتی شده و روی وسایل نقلیه تجاری نصب می‌شود.

1402 02 14 20 54

تست محصولات الکتریکی و باتری «مان» در جاده‌های سرد قطبی

در سال جدید میلادی نیز تجاری‌سازان مطرح محصولات خود را در هوای سرد مورد آزمون قرار می‌دهند. در همین راستا شرکت مان آلمان آزمایش چهارماهه ای‌تراک با باتری الکتریکی را در قطب شمال به پایان رسانده است. 30مهندس این شرکت برای انجام آزمایش زمستانی فعالیت کرده‌اندکه بخشی از یک برنامه گسترده برای ارزیابی عملکرد خودروهای در مسیرهای مختلف بوده است. در این راستا، علاوه بر آزمایش‌هایی که روی کل خودروها انجام می‌شود، بسته‌های باتری که مان در این خودروها به کار برده، در مناطقی مختلف سنجیده می‌شود و عملکرد این باتری‌ها در شرایطی مانند آتش‌، غوطه‌ور شدن در آب و ضربه مورد آزمایش قرار می‌گیرد. مسئولان این شرکت مدعی شده‌اند که سطح بلوغ این خودروها در حال حاضر بسیار بالاست و قرار است تست‌های دیگری هم روی این محصولات انجام دهند تا یک گام به حمل‌ونقل جاده‌ای بدون کربن نزدیک شوند.

 

بررسی عملکرد آکتروس الکتریکی در دمای منفی 25 درجه

مرسدس‌بنز، دیگر تجاری‌سازی است که در سال جاری، در حال تست زمستانی مدل الکتریکی خود است. تصاویر اخیر از یک کامیون استتار شده به وضوح یک کابین اصلاح شده را نشان می‌دهد که گمانه‌زنی‌ می‌شود مجموع مرسدس آکتروس الکتریکی خواهد بود. رئیس تست جهانی در کامیون مرسدس بنز اظهار کرده است که «آزمایش طیف محصولات این شرکت در شرایط سخت زمستانی بخش اساسی توسعه خودروهای مرسدس از نظر پیشرانه‌های جایگزین است. شرکت‌های حمل‌ونقل باید بتوانند به کامیون‌های برقی اعتماد کنند.» به گفته مرسدس بنز تست زمستانی این کامیون‌ها در دمای کمتر از منفی 25درجه سانتیگراد انجام می‌شود و در این تست‌ها تاثیر سرمای شدید بر هندلینگ، ارگونومی، ایمنی و راحتی خودرو سنجیده می‌شود.

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian