Skip to content Skip to footer

از فونیکس FX چه میدانید؟

 

طراحی بیرونی فونیکس FX

فونیکس اف ایکس تقریباً ابعادی مشابه نسل قبلی چری تیگو 5 دارد در حالی که زبان طراحی FX با محصولات قبلی این برند کاملاً متفاوت است و اکنون با یک کراس اوور بسیار خاص و خاص روبرو هستیم. نگاه آینده نگر ما داریم، فرم کوپه مانند سقف، چراغ‌های عقب متصل، جلوپنجره بدون قاب (یکپارچه با سپر جلوی خودرو) و البته چراغ‌های دو تکه جلو مواردی هستند که توصیف زیبایی یا کمبود آن را آسان نمی‌کنند. زیبایی این ماشین طراحان چری نیز با استفاده از رنگ قرمز در رینگ ها و قسمت هایی از بدنه مانند پایین درها و پایه آینه های جانبی، سعی کرده اند ظاهری اسپرت به فونیکس اف ایکس بدهند.

 

با وجود شباهت تقریبی طراحی داشبورد فونیکس اف ایکس با تیگو 8 پرو، طراحی سایر قسمت های کابین این خودرو و به خصوص متریال به کار رفته در آن به وضوح با سایر محصولات این برند متفاوت است، ضمن اینکه استفاده از چرم دوزی باکیفیت و استفاده حداکثری از پلاستیک نرم در کابین تمامی محصولات فونیکس انتظارات ما را از محصولات این شرکت بسیار بالا برد.

 

ویژگی ها و آپشن های  fownix FX

fownix FX شامل ویژگی هایی مانند فرمان D-cut، صفحه نمایش دوگانه 12.25 اینچی، کیلومترشمار تمام دیجیتال، دوربین 360 درجه، صندلی های برقی ردیف جلو با گرمکن، صندوق عقب برقی، سانروف، سنسور نور و باران و مجهز است، اما وجه تمایز آن با سایر کراس اوورهای هم کلاس، وجود امکاناتی مانند کروز کنترل تطبیقی، سنسور تصادف جلو، ترمز اضطراری خودکار هوشمند، سیستم کنترل خودرو بین خطوط و غیره است که بر جذابیت آن می افزاید.

 

در قسمت مولتی مدیا، سیستم اطلاعات و سرگرمی دستیارهای هواوی HiCar، Apple CarPlay و Baidu CarLife قابل مشاهده است. fownix FX همچنین دارای سیستم نظارت بر هوشیاری راننده است و سیستم صوتی سونی این پازل راحتی را کامل می کند.

در همان ابتدای حرکت با فونیکس FX، ارگونومی صندلی ها، فرمان راحت و البته دید عالی آینه های جانبی توجه راننده را به خود جلب می کند.

تنظیمات سیستم تعلیق فونیکس FX به گونه ای انجام شده است که تجربه رانندگی این خودرو بسیار شبیه به نسخه پرچمدار تیگو 8 پرو است با این تفاوت که رول بدنه این خودرو به میزان قابل توجهی نسبت به تیگو 8 پرو کمتر است و ما با خودرویی کاملاً اسپورت‌تر روبرو هستیم.

 

هندلینگ fownix FX به عنوان یک کراس اوور تک دیفرانسیل فراتر از حد انتظار است و می توان گفت که fownix FX بسیار بهتر از سدانی مانند Arizzo 6 Pro به پیچ های جاده حمله می کند.

عملکرد جعبه دنده دو کلاچه نیز در حالت رانندگی اسپرت بسیار لذت بخش است و گیربکس در حالت درایو، تقریبا بی نقص و با حداکثر هوشمندی به نیاز های راننده پاسخ می دهد، البته این شرایط ایده آل تنها در زمانی که حالت دنده روی D یا خودکار است ادامه می یابد و جعبه دنده در حالت تیپترونیک، عملکرد ایده آل حالت درایو را ندارد و مخصوصا در معکوس ها، اندکی مقاومت از خود نشان می دهد!

Leave a comment

0.0/5