10
دسامبر

از سرامیک خودرو چه می دانید؟

از سرامیک خودرو چه می دانید؟

 

همه ی ما میخواهیم ماشینی که از آن استفاده می کنیم دارای ظاهری زیبا مانند روزی که آن را خریداری کرده ایم باشد. برای حفظ ظاهر ماشین نیز اقداماتی را انجام میدهیم مانند کارواش ماشین بطور مداوم، قرار ندادن ماشین زیر نور آفتاب و… اما علیرغم تلاش برای حفظ ظاهر ماشین، خراشها و لکه هایی روی بدنه اتومبیل ایجاد می شود. و ممکن است در اثر نور خورشید و عوامل دیگر کیفیت رنگ ماشین کاهش پیدا کند. همچنین بسیاری از افراد به دنبال یافتن راه هایی برای محافظت بدنه ماشین در برابر اشعه ماوراء بنفش هستند. این روکش از بدنه خودرو در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند. اگر خودروی شما برای مدت طولانی در مرض تابش نور خورشید قرار داشته باشد، پس از مدتی، رنگ آن شروع به اکسید شدن می کند و کیفیت بدنه را تحت تاثیر قرار می دهد. روکش نانو سرامیک مانع این فرایند می شود. از طرفی مواردی همچون گل، گرد و غبار، باران، لکه های آب، سنگ آهک که تقریباً بلافاصله پس از تمیز کردن ماشین به بدنه آن می چسبد شما را مجبور به شستشوی ماشین می کند.

اخیرا پرسیده میشود در مورد مزایای روکش سرامیکی نسبت به واکس بدنه خودرو

یکی از روش های قدیمی برای حفظ زیبایی و درخشش بدنه خودرو، استفاده از واکس بدنه است. اما چندین مشکل برای واکس وجود دارد. یکی از مشکلات موقتی بودن آن است. واکس بدنه پس از مدتی فرسوده می شود و باید دوباره مورد استفاده قرار گیرد و چه بسا ممکن است خودرو در طول یکسال چندین بار نیاز به واکس مجدد داشته باشد. اما وقتی از روکش نانو سرامیک استفاده می کنید، این اطمینان وجود دارد که دیگر نیازی به هزینه چندین باره برای پوشش سرامیک مجدد یا واکس ندارید.

سرامیک ماشین یک نوع پوشش پلیمر مایع است که روی بدنه ماشین کشیده می شود. این روکش شیمیایی با رنگ ماشین پیوند می خورد و لایه ای محافظتی را روی بدنه ماشین ایجاد می کند. زمانی که پوشش سرامیکی روی بدنه ماشین اعمال می شود ، پلیمر مایع با رنگ بدنه ماشین یا همان رنگ کارخانه ای اتومبیل پیوند شیمیایی ایجاد می کند. پس از روکش شدن این نوع پملیر روی بدنه ماشین، سرامیک خودرو انجام گرفته است. روکش سرامیکی نه تنها هیچ آسیبی به رنگ فابریک خودرو نمیزند بلکه به عنوان یک لایه محافظ نانو برای رنگ اصلی بدنه خودرو عمل می کند.