محصولات

اطلاعات تماس

Autopark system

اتوپارک چیست؟ چه ماشین هایی اتوپارک دارند؟

 

پارک کردن خودرو به خصوص پارک دوبل گاهی یکی از اعصاب‌خردکن‌ترین کارها برای رانندگان است. حالا اگر بعد از یک روز شلوغ کاری و کلی جر و بحث با این و آن و بدبیاری‌های متعدد و شاید پاس نشدن چک و هزار اتفاق بد دیگر به خانه آمده باشید یا برای یک قرار مهم به محل قرار رفته باشید و عجله داشته باشید که زودتر پارک کنید، آرزو می‌کنید که کسی به جای شما ماشین را پارک کند. اتوپارک یا سیستم پارک خودکار، همانطور که از اسمش هم مشخص است قرار است این کار را برای ما آسان کند. جالب است که دلیل اختراع این تکنولوژی از همان اول هم رفع مشکل پارک دوبل بوده نه چیز دیگر! در ادامه قرار است با این تکنولوژی جدید بیشتر آشنا شویم و ببینیم کدام ماشین‌ها از این قابلیت برخوردارند.

اتوپارک و تاریخچه‌ی آن

 

اتوپارک اولین بار حدود 20 سال پیش توسط موسسه فرانسوی Inria به جهان معرفی شد و به صورت خودروسازان بزرگ با استفاده از تجربیات و تحقیقات این موسسه اقدام به افزودن این تکنولوژی به خودروهای خود کردند. امروزه بیشتر خودروسازهای مطرح از این تکنولوژی استفاده می‌کنند یا مشغول توسعه تکنولوژی اتوپارک اختصاصی خود هستند. نیاز به گفتن نیست که اتوپارک از آپشن‌های مهم در اقبال خریداران به خودروهای جدید و البته عاملی موثر در قیمت‌گذاری خودرو است.

چه خودروهایی اتوپارک دارند؟

 

برای کسانی که حوصله‌ی پارک کردن ندارند، یا آن‌هایی که با پارک دوبل مشکل دارند، اتوپارک یک آپشن مهم و وسوسه‌انگیز در خرید خودرو است. اما چه خودروهایی اتوپارک دارند و کدامشان می‌تواند گزینه‌ی مناسب‌تری برای خرید باشد. ما گزینه‌های روی میز را معرفی خواهیم کرد.

files aHViPTYzODY3JmNtZD1pdGVtZWRpdG9yaW1hZ2UmZmlsZW5hbWU9aXRlbWVkaXRvcmltYWdlXzU5Y2VhNGJhM2JlNWIuanBnJnZlcnNpb249MDAwMCZzaWc9YWM3MTdlZDRkMWJkMzJjOGMxNzBkNzE5NmE5YjJiZjQ253D

 

تیگو 8 پرو و چری تیگو 7

تیگو 8 پرو، شاسی بلندی که برخی به آن لقب لوکس‌ترین خودروی بازار ایران را داده‌اند، همچنان که توقع می‌رود از رقبایش عقب نمانده و مجهز به اتوپارک خوبی است که با سنسورهای حساس خود، سخت‌ترین پارک دوبل را هم به آسانی آب خوردن برای شما انجام می‌دهد.

این اواخر، این سیستم اتوپارک در تیگو 7 هم تعبیه شده و آن را به گزینه‌ای مناسب در لیست خودروهای دارای اتوپارک تبدیل کرده است.

توسان

سیستم اتوپارک توسان به این صورت است که بعد از قرارگرفتن ماشین در جای خالی، سنسورها فاصله را تشخیص می‌دهند و دستورات قدم به قدم به صورت صوتی و تصویری به راننده داده می‌شود تا دنده، ترمز و گاز به درستی مدیریت شوند، بقیه‌اش با خود ماشین است و لازم نیست راننده کاری به فرمان داشته باشد.

کولیوس

اتوپارک کولیوس هم مثل اتوپارک سایر گزینه‌های معرفی شده با بهره‌گیری از سنسورهای قدرتمند، دستورات لازم را به راننده منتقل می‌کند و بخش اصلی کار را خودش انجام می‌دهد.این یعنی شما فقط کافی است چند دستور کوچک را انجام دهید و بعد همه چیز را به ماشین بسپارید.

اپتیما

این خودروی پرطرفدار کره‌ای که از شناخته‌شده‌ترین محصولات کیاموتورز است، در کنار طراحی مدرن و شیک و فضای کابین بزرگ، سرعت و قدرت بالا و امکانات رفاهی متعدد، از اتوپارک نیز بهره می‌برد. بی‌دلیل نیست که اپتیما همیشه محبوب بوده و طرفداران زیادی به خصوص در ایران دارد.

 

غزل کبیری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian