Skip to content Skip to footer

آیا شستشوی موتور خودرو مضر است یا خیر؟

 

شستشوی خودرو معمولاً بخشی از تعمیر و نگهداری خودرو است، اما بسیاری از شستشوی محفظه موتور اطلاعی ندارند و نمی دانند که آیا این شستشو می تواند مفید باشد یا خیر؟ همیشه می بینیم که تعمیرکاران شستشوی موتور خودرو را جز در موارد ضروری مانند بررسی محل روغن کاری صلاح نمی دانند.

محفظه موتور خودرو به طور کلی بسیار کثیف است، زیرا دائماً در معرض عناصر زیر سینی قرار می گیرد، کثیفی را جمع می کند و موتور را آلوده می کند، به خصوص اگر خودرو از قبل نشت روغن داشته باشد.

برخی افراد به محض اینکه قصد فروش خودرو را دارند، موتور را تمیز می کنند تا جلوه خوبی پیدا کند. بسیاری بر این باورند که آنچه دیده نمی شود به ما آسیبی نمی رساند و هرگز زحمت تمیز کردن موتور خودرو و محفظه زیر کاپوت را به خود نمی دهیم.

البته درست است که کسانی که قصد فروش یا نشان دادن ماشین خود را دارند یا افراد وسواسی همیشه موتور ماشین خود را تمیز نگه می دارند، اما دلایل عملی تری برای تمیز نگه داشتن این قسمت و زدودن چربی، روغن، بنزین و گرد و غبار وجود دارد. از آن وجود دارد.

چگونه موتور ماشین را بشوییم؟

روش های مختلفی برای تمیز کردن محفظه موتور وجود دارد. اگر به شلنگ آب و مقداری مواد شوینده دسترسی دارید، می توانید این کار را در خانه انجام دهید، یا اگر نمی خواهید خودتان این کار را انجام دهید، می توانید آن را به صورت حرفه ای در کارواش انجام دهید. اما اگر می خواهید محفظه موتور را در خانه تمیز کنید، در اینجا چند مرحله ساده برای انجام این کار وجود دارد:

در صورت کارکردن، اجازه دهید موتور شما حداقل 30 دقیقه خنک شود، زیرا پاشیدن آب سرد روی قطعات فلزی و پلاستیکی داغ باعث جمع شدن سریع و ترک خوردن آنها می شود. برای کاهش خطر آسیب دیدن قطعات الکتریکی، کابل منفی را از باتری خود جدا کنید. باتری، دینام و توزیع کننده را با کیسه های پلاستیکی بپوشانید تا خیس نشوند.

محل روغن را با روغن گیر اسپری کنید. معمولاً می توانید اسپری چربی زدا را از فروشگاه های قطعات خودرو خریداری کنید. ناحیه موتور را با شیلنگ آب بشویید، تمام تلاش خود را بکنید تا شلنگ را برای مدت طولانی در یک مکان متمرکز نکنید. فقط یک اسپری یکنواخت را در سراسر محفظه موتور بمالید. ناحیه موتور را با استفاده از حوله های میکروفیبر قدیمی خشک کنید.

 

 

Leave a comment

0.0/5