19
ژانویه

آشنایی اجمالی با فونیکس تیگو8 پرو

آشنایی اجمالی با فونیکس تیگو8 پرو

 

برخی از ویژگی هایی که در این خودرو مشاهده می کنید اولین مواردی هستند که در خودروهای مونتاژی استفاده می شوند. ورود این آپشن ها به صنعت ما حتی در سطح مونتاژ باعث انتقال تکنولوژی و آشنایی با تکنولوژی این نوع آپشن ها می شود.

طراحی بدنه فونیکس تیگو 8 پرو

چری تیگو 8 پرو نسخه بازطراحی شده همان چری تیگو 8 است که در سال 2017 معرفی شد و به عنوان پرچمدار شاسی بلند چری با نام تیگو شناخته می شود. پس در نظر داشته باشید که این خودرو در واقع یک مدل بالاتر از مدل تیگو 7 است که در بازار داشتیم و در رده بالاتری نسبت به آن خودرو قرار می گیرد.

این خودرو با طول 4722 میلی متر، عرض 1860 میلی متر و ارتفاع 745 میلی متر در رده کراس اوورهای متوسط ​​قرار می گیرد و ترکیبی از هفت صندلی در داخل دارد. در قسمت جلو، طراحی جلوپنجره شبیه به برخی از مدل های بنز با طرح الماس است که البته با آنچه در بنز یا طرح های مشابه شاهد آن بودیم، کمی تفاوت دارد. در کنار این جلوپنجره چراغ های LED باریک با طرح J به چشم می خورد که می توان گفت از نظر طراحی متفاوت و مدرن تر از آن چیزی است که در هر محصول چینی در ایران دیده ایم.

دور تا دور خودرو، قطعات پلاستیکی مشکی رنگ در پایین قرار گرفته اند که به دیفیوزر نقره ای در عقب می رسد و به ورودی هوای نقره ای در جلو ختم می شود. در مجموع اگر بخواهیم نگاهی منصفانه و گسترده به طراحی بدنه این خودرو داشته باشیم، باید بگوییم که این خودرو در رده بالاتری نسبت به آنچه در بازارهای دیگر چین دیده ایم قرار دارد.

تیگو 8 پرو در ابتدا با موتور 1.6 لیتری توربوشارژ عرضه می شود. پیش از این صحبت از همکاری گسترده AVL و چری بود و حالا این موتور حاصل این همکاری است که دارای آخرین تکنولوژی موتور توربو است. این موتور 1.6 لیتری دارای حداکثر توان خروجی 197 اسب بخار و حداکثر گشتاور 290 نیوتن متر است. نیرو از طریق گیربکس 7 سرعته اتوماتیک دوکلاچه به چرخ های جلو منتقل می شود و توزیع گشتاور در این خودرو باعث شتاب گیری چری تیگو 8 پرو در 8.9 ثانیه می شود.

در تیگو 8 پرو امکاناتی مانند چراغ های جلوی فول ال ای دی (AFS)، ورود بدون کلید، درب عقب اتوماتیک، سنسور عقب، دوربین 360 درجه، سقف پانوراما، سیستم کنترل صوتی (فرمان صوتی)، کول باکس، شارژر بدون سیم، تنظیم الکتریکی دوم صندلی دانشجوی ردیفی، سیستم تهویه اتوماتیک دو کاناله در جلو و ورودی تهویه مستقل در ردیف سوم، شش ایربگ ده نقطه ای، سیستم کنترل پایداری، کروز کنترل هوشمند، رانندگی خودکار در ترافیک، رانندگی سطح 3، سیستم پیشگیری از تصادف، چراغ های جلو اتوماتیک، کولر و کولر صندلی جلو، سیستم صوتی سونی، ترمز دستی برقی، AutoHold، سیستم تصفیه هوا، سنسورهای نور و باران، رادار خطی، رادار نقطه کور، تنظیم حالت رانندگی، سیستم کنترل حرکت در سربالایی و … مشاهده گردید. همانطور که می بینید این خودرو بسیار آپشنال است اما نکته کلیدی در آپشن های این خودرو این است که برخی آپشن ها بسیار مدرن هستند و اولین بار است که این آپشن ها در خودروهای مونتاژی در ایران دیده می شود.